Arian Verheij   |   Woord & Geschrift

Hebreeuws op Straat

Onder deze titel is eind 2010 een speciaal nummer verschenen van het tijdschrift Alef Beet. Aanleiding was het 20-jarig bestaan van de Vereniging Hebreeuws.

Cover Hebreeuws op Straat

Hebreeuws op Straat, samengesteld onder eindredactie van prof. Albert van der Heide, bevat een naar volledigheid strevend overzicht van Hebreeuwse teksten die in Nederland vanaf de openbare weg te zien zijn. De teksten worden geciteerd, vertaald en toegelicht en er zijn veel foto’s.

Ik heb zelf aan dit boek bijgedragen met onder meer een foto van Hebreeuwse grafitti in Amsterdam en een onderzoekje naar de tekst op de voormalige synagoge aan de Gerard Noodtstraat in Nijmegen (zie ook mijn Hebreeuwse miniatuur hierover).

Hebreeuws op Straat is verkrijgbaar bij de Vereniging Hebreeuws en bij de betere boekhandel, in Nijmegen: Selexyz en Roelants.

25-6-2011